Blog opiekunki

Wady i zalety pracy jako opiekuna osoby starszej

19.07.2017

Opieka nad starszą osobą niesie ze sobą liczne korzyści. Między innymi wielu osobom pracującym na tym stanowisku sprawia satysfakcję dodając energii do życia. Pokazuje, jak dużą wagę ma nasze zdrowie pozwalając pomagać tym, którzy nie są w pełni samodzielni – seniorom.

Często uśmiech starszej, schorowanej osoby, której została udzielona pomoc, jest największym wyrazem wdzięczności, który motywuje opiekuna do wykonywania swojej pracy z oddaniem. Często opiekunowie osób starszych odczuwają radość, że są komuś potrzebni. Seniorzy, którymi się opiekują, często doceniają trud, jaki został włożony w pomoc i pielęgnację.

Jednak praca opiekuna osoby starszej nie jest dla wszystkich, gdyż wymaga wielu sił nie tylko fizycznych, ale też psychicznych.
Nie każdy potrafi na co dzień mierzyć się z chorobą, bólem, cierpieniem i perspektywą śmierci, jaka często towarzyszy osobom starszym. Nie jest łatwo w takiej sytuacji udzielić odpowiedniego wsparcia zarówno psychicznego, jak też poprzez opiekę. Udzielanie ciągłego wsparcia starzejącym się i odczuwającym cierpienie wynikające ze schorzeń może być nie lada obciążeniem w dłuższej perspektywie czasu – zwłaszcza dla osób młodych, które dopiero zakończyły edukację i mających duże oczekiwania co do swojej kariery zawodowej. Opiekunowie osób starszych, jako na największą z wad, wskazują rozłąkę z rodziną, w przypadku której telefonowanie nie jest wystarczające, by zażegnać tęsknotę. Często właśnie to staje się powodem szybszego, niż zamierzony, powrotu do domu i zakończenie pracy opiekuna osoby starszej.

Mimo kilku wad, warto na bieżąco przeglądać oferty pracy dla opiekunek.


Powrót

    Zainteresowana pracą w opiece? Aplikuj teraz!

    Zaakceptowano: Chcę otrzymywać powiadomienia o ofertach pracy.

    Szukasz pracy w opiece?

    Skontaktuj się z nami i zostań opiekunką osób starszych

    Zadzwoń +48 666 176 100 Zadzwoń +48 32 726 40 66 Wypełnij formularz aplikacyjny