Blog opiekunki

Praca opiekunki osób starszych – co należy wiedzieć?

07.06.2019

opieka nad osobami starszymi praca

Zastanawia Cię jak wygląda praca jako opiekunka osób starszych? Chcesz się dowiedzieć, czy potrzebne Ci doświadczenie i na co zwrócić uwagę wybierając agencję pośrednicząca w pracy opiekunki w Niemczech? Jeśli na powyższe pytania odpowiedziałaś twierdząco zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas artykułem blogowym. To krótki zbiór informacji, które powinnaś poznać, jeśli interesuje Cię praca opiekunki w Niemczech.

Jak wygląda praca opiekunki osób starszych w Niemczech?

Praca dla kobiet za granicą, przy opiece nad seniorami może wydawać się kuszącym rozwiązaniem, szczególnie ze względu na atrakcyjne zarobki. Należy jednak pamiętać, że nie jest to łatwy kawałek chleba. Jak wygląda praca w opiece w Niemczech?
Nie zapominaj, że przede wszystkim jest to praca z drugim człowiekiem, czasem również z takim, o trudnym charakterze. Musisz odpowiadać na jego potrzeby i traktować go tak, jak sama chciałabyś być traktowana, niezależnie od tego czy masz zły dzień lub ból głowy.
Praca w opiece nad osobami starszymi będzie od Ciebie wymagała stałego pobytu u podopiecznego, od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy. Jesteś gotowa na długotrwałą rozłąkę z bliskimi i krajem?
Praca opiekunki w Niemczech może mieć bardzo zróżnicowany charakter, ze względu na podopiecznego i jego indywidualne potrzeby. Może obejmofwać przynoszenie zakupów i wspólne spędzanie czasu, ale także pomoc w codziennych czynnościach, zmienianie pampersów itd.
Musisz mieć świadomość, że praca jako opiekunka osób starszych może być pełna wyzwań, ale równocześnie daje Ci szansę na poczucie spełnienia.

opieka seniora praca

Co musisz wiedzieć chcąc zostać opiekunką osób starszych?

Praca jako opiekunka osób starszych w Niemczech to bardzo poważna decyzja. Podejmuje ją wiele kobiet, które później chwalą sobie wyjazdy. Czy należałabyś do tego grona? Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie garść przydatnych informacji, które powinnaś przyswoić rozważając pracę w opiece nad osobami starszymi. Być może pomogą Ci one w podjęciu decyzji na temat tego, czy chcesz wyjechać do Niemiec i zajmować się seniorami, czy raczej nie jest to zajęcie dla Ciebie. Pamiętaj, że wyjeżdżając z agencją Twoje umiejętności i predyspozycje zostaną sprawdzone podczas rozmowy rekrutacyjnej.

  • Opiekunki muszą posiadać istotne cechy charakteru, które pomogą im w lepszej opiece nad seniorami. Cierpliwość, ciepło, zrozumienie, ale także asertywność i stanowczość. Musisz wykazać się empatią wobec potrzeb drugiego człowieka, ale także wiedzieć gdzie należy postawić wyraźną granicę. Praca opiekunki w Niemczech wiąże się z dużą odpowiedzialnością!
  • Nie musisz posiadać wieloletniego doświadczenia, być pielęgniarką z ogromnym stażem i mieć certyfikaty z kilkunastu ukończonych kursów. Oczywiście będzie to Twój dodatkowy atut, ale jak każda inna praca, opiekunka osób starszych, daje Ci szansę rozwoju od zera (o ile masz predyspozycje).
  • Znajomość języka to warunek konieczny. Minimalnie w stopniu, który pozwoli Ci na swobodne porozumienie się z podopiecznym lub jego rodziną. Praca w opiece nad seniorami przeznaczona jest dla osób komunikatywnych. Jeśli jesteś nieśmiała, brak Ci asertywności, a dodatkowo nie znasz języka to zwyczajnie nie poradzisz sobie jako opiekunka osób starszych w Niemczech.
  • Nie musisz ukończyć tysiąca dodatkowych kursów. Podobnie jak w przypadku doświadczenia, jeśli je masz działa na Twoją korzyść, jeśli nie wszystkiego można się nauczyć. Osoby, które ukończyły kursy mogą liczyć na więcej.

Jeśli sądzisz, że praca w opiece nad seniorem to Twoje powołanie, znasz język, a do tego masz w sobie dużo empatii i szacunku do bliźniego aplikuj do pracy jako opiekunka osób starszych. Jak wspomnieliśmy wcześniej – doświadczenie wcale nie jest najważniejsze!

Praca w opiece? Skorzystaj z pomocy agencji

Oczywiście możesz poszukać ofert pracy dla opiekunek  Niemczech na własną rękę, ale wiąże się to ze sporym ryzykiem – nie masz żadnego wsparcia, a co gorsza może okazać się, że pracujesz na czarno. Dlatego, jeśli szukasz pracy dla kobiet za granicą, w opiece nad seniorami, zwróć się do agencji zatrudniającej opiekunki.
Dlaczego warto zdecydować się na pracę opiekunki osób starszych przez pośrednika, jakim jest agencja zatrudniająca opiekunki?

  1. To legalne zatrudnienie.
  2. Możesz liczyć na pomoc polskich koordynatorów.
  3. To nie Ty pokrywasz koszty transportu i zakwaterowania.
  4. Możesz skorzystać z oferowanych kursów doszkalających – językowych i pielęgniarskich.
  5. Możesz liczyć na atrakcyjne premie.

Pamiętaj żeby koniecznie sprawdzić agencję, z którą chcesz rozpocząć współpracę. Poszukaj o niej opinii w internecie, zapoznaj się z doświadczeniami opiekunek, które pracowały z tą agencją wcześniej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dopytaj o nie podczas spotkania z przedstawicielami agencji. 
Doświadczoną agencją oferującą pracę w Niemczech w opiece nad osobami starszymi jest Pflegerin24. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą – może w naszej bazie znajduje się senior, który czeka właśnie na Ciebie!

Chcesz pracować jako opiekunka osób starszych?

Opiekunka osób starszych w Niemczech – sądzisz, że ta praca jest dla Ciebie? Jeśli po zapoznaniu się z naszym tekstem uważasz, że sprawdziłabyś się w opiece nad seniorem nie czekaj i skontaktuj się z nami. Pflegerin24 to doskonały partner oferujący pracę dla kobiet i mężczyzn za granicą. Poznaj nasze oferty pracy dla opiekunek w Niemczech – sporych rozmiarów baza podopiecznych jest aktualizowana na bieżąco.


Powrót

Zainteresowana pracą w opiece? Aplikuj teraz!

Zaakceptowano: Chcę otrzymywać powiadomienia o ofertach pracy.

Szukasz pracy w opiece?

Skontaktuj się z nami i zostań opiekunką osób starszych

Zadzwoń +48 666 176 100 Zadzwoń +48 32 726 40 66 Wypełnij formularz aplikacyjny